לפני הקטנת חזה לגבר

לפני ניתוח הקטנת חזה לגבר
בפגישת הייעוץ שלפני הניתוח צריך לוודא שההגדלה בחזה היא קבועה (ולא זמנית), ושהיא אינה נובעת מאחת הסיבות הידועות לגניקומסטיה (אלכוהול, מריחואנה, סטרואידים או תרופות אחרות).

למה? משום שבמקרים האלה יכולה הגינוקומסטיה להיעלם אם יופסק השימוש בחומר או בתרופה, ובאותה מידה (אם לא יופסק השימוש) היא יכולה גם לחזור. כך או כך, אין טעם לנתח.
אם ברור שמדובר בתופעה קבועה – כלומר, כזאת שקיימת כבר למעלה משלוש שנים – פגישת הייעוץ עם המנתח היא הזמן לבחור באחת מהאפשרויות השונות לניתוח: כריתה כירורגית או שאיבת שומן.

מה ההבדלים בין האפשרויות?
כריתה כירורגית היא ניתוח לכל דבר ועניין: חותכים, כורתים את רקמת השומן ורקמת השד ותופרים בחזרה. בניתוחי גינוקומסטיה אפשר לבחור בין שני סוגים של כריתה:

1- דרך חתך בשולי העטרה (העיגול החום, הכהה, שמסביב לפטמה) ולאורך חצי מהיקפה. בדרך זו אפשר לכרות את רקמת השומן ואת רקמת השד, כולל רקמת השד הקשה המצויה מתחת לפטמה, אבל אי אפשר לבצע כריתת עור. אם כמות העור העודף אינה גדולה, העור "מסתדר" מעצמו. אם כמות העור העודף גדולה, כדאי להשתמש בטכניקה השנייה.

2- במקרים שבהם מדובר על הגדלה ניכרת ביותר של החזה, יש צורך בחתך הדומה לחתכים המשמשים להקטנת חזה אצל נשים. כלומר: חתך סביב העטרה כולה, ותוספת של חתך בקו ישר עד לקפל התת-שדי. דרך זו יעילה במיוחד כשמדובר בהגדלה ניכרת של החזה, והיא מאפשרת לסלק גם את עודף העור. חסרונה טמון בצלקות שמיטשטשות עם הזמן, אבל לא נעלמות.

פרט לשני סוגי הכריתה קיימת אפשרות נוספת, שהיא גם המקובלת ביותר: שאיבת שומן.

השאיבה מתבצעת דרך חתך קטן (4-5 מ"מ) שממוקם בשולי העטרה, באזור הקפל התת-שדי או באזור בית השחי. השיטה יעילה במיוחד כאשר רוב החומר בשד הוא שומן ורק מיעוטו רקמת שד. כן, כן. גם אצל גברים – ממש כמו אצל רוב הנשים – השד מורכב בעיקר מרקמת שומן. בכל מקרה, שאיבת השומן אינה מתאימה לגברים שאצלם יש רוב של רקמת שד ומיעוט של רקמת שומן. במקרים מסוימים אפשר לשלב את השאיבה עם כריתת עור סביב הפטמה.

מה צריך לעשות לפני הניתוח?
להיות בצום, וגם אם אתם רגילים לכך, בבקשה לא למרוח קרם גוף.

באיזה סוג של הרדמה משתמשים?
גם כאן תלוי באיזה סוג של ניתוח בוחרים. את שאיבת השומן, כמו גם את הכריתה המתבצעת דרך חתך בשולי העטרה, אפשר לעשות בהרדמה מקומית. כריתה מהסוג שמזכיר בחתכים שלו הקטנת חזה אצל נשים, עושים תחת הרדמה מלאה.

כמה זמן אורך הניתוח?
בין חצי שעה ל-3 שעות, תלוי בשיטה הנבחרת.
Share by: