סיבוכים אפשריים הרמת מצח

סיבוכים אפשריים הרמת מצח
מה יכול "להתקלקל"?
תקלה אחת שיכולה לקרות היא שתמצאי את עצמך עם הבעה תמידית של "הפתעה".
כדי להמנע מכך, צריך הפלסטיקאי להקפיד להרים את הגבות באופן אסתטי. כלומר, להרים את הגבות יותר בחלק הצדדי שלהן מאשר בחלקן האמצעי. הרמת יתר של החלק האמצעי תגרום לאותה הבעה של "הפתעה". חשוב לזכור שבדרך כלל מיד לאחד הניתוח יש הרמת יתר כזאת, אלא שהיא יורדת למקומה הטבעי כעבור מספר ימים או שבועות. זה הזמן שלוקח למערכת להתאים את עצמה למצב החדש. תקלה אחרת שיכולה לקרות היא חוסר סימטריה של הגבות. כלומר שתמצאי את עצמך גם גבה אחת גבוהה ואחת נמוכה. מה עושים? מתקנים. פותחים, מרימים, וסוגרים בחזרה.

סיבוכים אפשריים

- בניתוח בו מבצעים חתך מלא תיתכן ירידה בתחושה של הקרקפת במרחק של מספר סנטימטרים מעבר לחתך.

- ירידה זמנית (של מספר שבועות) בתחושה במצח.

- פגיעה בעצב המרים את הגבה. את הפגיעה הזו תוכלי לגלות רק כעבור שבועיים בערך, כשתנסי להרים את הגבה ותראי שגבה אחת פשוט לא מתרוממת. ברוב המקרים מדובר בנזק זמני, שחולף מעצמו תוך 3-8 שבועות. במידה שהפגיעה לא חולפת, והגבה לא רק שלא מצליחה להתרומם אלא פשוט נשמטת, יש לחזור ו"לתקן" (כלומר, להרים שוב את המצח) בצד הפגוע. שכיחות הפגיעה הקבועה, זו שמצריכה תיקון, היא פחות מחצי של אחוז של הניתוחים האלה.

- נשירה חלקית של השיער. קיימים שני הסברים לנשירה הזו: האחד הוא שלפעמים, לאחר כל ניתוח (שהוא סוג של טראומה) יש נשירת שיער. למה? ככה. זוהי אחת מדרכיו של הגוף להגיב על הטראומה. ההסבר השני עוסק בנשירת השיער באיזור החתכים והצלקות. בצלקת עצמה לא יצמחו שערות אף פעם, נקודה. אבל, בגלל שמדובר בצלקת שהיא לא יותר מקו דקיק (3-1 מ"מ) השיערות שצומחות לצידה מסתירות אותה. אם השערות שליד הצלקת ינשרו, הן ישובו לצמוח אחרי חצי שנה. זהו מעגל הצמיחה של שערות הראש.

- נשירת שיער שנגרמת לא בגלל טראומה וגם לא ליד הצלקות אלא בגלל מתיחת יתר של עור הקרקפת. המתיחה הזו, שהיא כאמור מתיחת יתר, עלולה לפגוע בשורשי השיער ורק אחרי חצי שנה תוכלי לדעת אם מדובר בפגיעה זמנית או קבועה. את הקרחות ניתן "לתקן" על ידי סילוקן. מחכים כמה חודשים (ויותר מחצי שנה שהוא זמן צמיחת השיער) ואז כורתים את איזור הקרחת ומקרבים את השוליים זו לזו בחזרה. הפעם גם מקפידים לא למתוח את האיזור יתר על המידה. הפתרון לקרחות גדולות יותר, למשל כאלה שמשתרעות על כל איזור הרקה, הוא השתלת שיער.
Share by: