הסרת שיער בקרן אור (IPL)

(IPL) הסרת שיער בקרן אור
הסרת שיער בקרן אור (Intensive Pulse Light)
בעשור האחרון ישנם שינויים משמעותיים בתחום הסרות השיער. שיטות כמו שעווה, גילוח או פינצטה החלו להיעלם מהעולם, בעקבות ההתפתחות של הסרות השיער בשיטה הבטוחה של קרן האור (IPL). השיטות הישנות מספקות פתרון זמני בלבד, ובמקרים רבים הן כואבות ולא נוחות.
הסרת שיער בקרן אור היא הטכנולוגיה היעילה והבטוחה ביותר המאפשרת להסיר שיער משטחי עור גדולים, באופן מהיר וללא כאב. 

הסרת שיער בקרן אור - איך זה עובד?
מכשיר ה-star looks 500 מבית חברת Palomar האמריקאית הינו מכשיר הדגל בתחום הסרות השיער והוא מוביל בתחומו, הן מבחינת היעילות והן מבחינת נוחות השימוש למפעיל ולמטופל, כיוון שהוא אינו כואב כלל וכלל.קרני האור נקלטים על ידי המלנין של שורש השערה, החום המופק מאורך הגל מתרכז במלנין וגורם לשערה לנשור מן השורש שלה, ממש מזקיק השערה, פטנט הפוטונים החוזרים של מכשיר ה-Palomar מוודא מיקסום של הגעת קרן האור אל זקיקי השערה, כך שמירב הזקיקים נושרים כבר בפולס הראשון. אבן הספיר בעלת התכונות האציליות מאפשרת את קירור המערכת ל-5 מעלות צלזיוס ובכך לא מאפשרת כוויות. הטיפול אינו כואב, מהיר ואפקטיבי ביותר. צמיחת השיער היא מחזורית, כלומר שערה צומחת במשך כמה שנים ואז נושרת, כאשר שערה חדשה צומחת במקומה. מאחר שבטיפולי הסרת שיער, לא כל השערות נמצאות באותו שלב במחזור הצמיחה, לא כל השורשים ייהרסו באותה אפקטיביות על ידי קרן הלייזר. שערות שאינן נמצאות בשלב הצמיחה יעברו טיפול אפקטיבי בסבב הטיפולים הבא. לכן תהליך הסרת שיער בלייזר הוא טיפול המצריך כמה מפגשים. באזור הגוף מדובר בדרך כלל בסביבות 10 טיפולים, באזור הפנים, שם השיער הוא הורמונלי מדובר ב 12-14 טיפולים.

למי מתאימה שיטת הסרת שיער בקרן אור?
הסרת שיער בלייזר מתאימה במיוחד לבעלי שיער כהה ועבה, ופחות מתאימה לבעלי שיער בהיר מאוד או לבעלי שיער דק מאוד ופלומתי. ככל שהעור בהיר יותר, הסיכוי להצלחת טיפול הסרת שיער בלייזר הוא גדול יותר, מכיוון שהקרן יכולה להבדיל בין צבע השיער לעור. בעלי עור כהה מאוד יתקשו לעבור את הטיפול. עור כהה חשוף יותר לחום המועבר מקרן הלייזר. מכיוון שבהירות העור היא מרכיב קריטי בהצלחת טיפול הסרת השיער, אין להשתזף בתקופה שלפניו (כשבועיים-שלושה לפני הטיפול). 

לפני ואחרי הסרת שיער בקרן אור
לפני טיפול הסרת השיער רצוי לגלח את השיער באזור המטופל כך כשהלייזר יקלוט את החלק מהשיער שנשאר בתוך העור ולא ישרוף את פני העור עצמו. לאחר טיפול הסרת שיער בקרן אור, ייתכנו אדמומיות ועקצוצים באזור המטופל, דבר החולף תוך מספר שעות. 

ניתן לשלם פר טיפול (במידה וכבר עשית סידרת טיפולים ונותר לך רק לבצע טיפולי השלמה), או לעשות סדרת טיפולים.
Share by: