הגדלת חזה

הגדלת חזה
מה מתחיל בערך בגיל 10 ונמשך כל החיים? רמז: זו לא הווסת (היא מפסיקה לפנינו). התשובה (המצערת, אבל הכל כך נכונה) היא: חוסר שביעות הרצון שלנו מהחזה. הטענות מתחילות כמעט מהרגע הראשון: הם לא צומחים מספיק, הם גדלים יותר מדי, הם לא סימטריים, הפיטמות גדולות מדי, הפיטמות קטנות מדי, הם מדולדלים, הם מצומקים, הם צונחים.

תוסיפו על זה את האופנות המשתנות, כשפעם האין-חזה של טוויגי הוא מודל החיקוי ופעם שדי הענק של פמלה אנדרסון הם מושא ההערצה, קחו בחשבון שמבנה גוף הוא לא בדיוק אורך של חצאית או שמלה שאפשר לקצר ולהאריך מחדש בכל עונה, ותבינו למה תעשיית החזה משגשגת כל כך. והיא משגשגת:

חזיות פוש-אפ, חזיות מינימייזר, חזיות שמגדילות חזה, חזיות סיליקון שרק נותנות מראה מלא יותר, חזיות כותנה, חזיות תחרה וחזיות מיקרופייבר, בצבע גוף ובשלל צבעי הקשת, חזיות שנפתחות מלפנים וחזיות שנפתחות מאחור, חזיות עם כתפיות סיליקון, חזיות מרופדות, חזיות עם עצם, חזיות בלי עצם, מידות שנעות לפי סדר אלף-בית, ומסתבר שכל זה לא ממש מספיק. עובדה: כבר דיי הרבה שנים עושים מעשה גם בשד עצמו, וניתוחי הגדלת החזה רק תופסים תאוצה.

וכל זה למה?
בגלל שהחזה חרגו כבר מזמן הרבה מעבר לתפקידם הביולוגי.
התכנון המקורי היה לספק שקית אוכל, כשבמקום סכין ומזלג תוכננה שם קשית (פיטמה).
אלא שגם היום, עם חזרתה של ההנקה לאופנה, נתפסים החזה יותר כקישוט בעל תפקיד אירוטי מאשר כצורך קיומי לתינוקות קטנים. יש להם חלק חשוב במשיכה בין המינים, הם לוקחים חלק פעיל במשחק המקדים וביחסי מין, ורוב הנשים מתייחסות אליהם כאל חלק בלתי נפרד מהדימוי הנשי שלהן, הכולל לא רק את דימוי הגוף אלא גם חלקים ניכרים מביטחונן העצמי.

מה אפשר לעשות בניתוח הגדלת חזה?
להגדיל, להקטין, להרים וליצור מראה סימטרי.
ועכשיו אחד אחד.

בין כל הניתוחים הקוסמטיים, ניתוח להגדלת חזה נחשב לזה שמביא בעקבותיו לא רק תוצאות טובות אלא גם ובעיקר שביעות רצון גבוהה. התלונה השכיחה ביותר אחרי הניתוח היא "למה לא עשיתי גדולים יותר".

ובכל זאת – ואנא קחי את עצתנו במלוא תשומת הלב – חזה גדול יותר אכן ישנה את הרגשתך כלפי עצמך, אבל הוא לא יהפוך את מערכות היחסים שאת מנהלת לטובות יותר, וגם לא יביאו לך את האהבה שחיכית לה. לעולם, אבל לעולם אל תעשי הגדלת חזה כדי לשמח או למצוא חן בעיני מישהו אחר.

אם החלטת ללכת על זה, אנא בדקי שאת עושה את זה רק למען עצמך.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?
בגדול אפשר לשרטט שלוש קבוצות של נשים המבקשות להגדיל את החזה:
נשים צעירות, שסובלות מתת התפתחות של החזה.
נשים אחרי לידות, שהחזה שלהם קטנו והן מבקשות למלא אותם לצורתם המקורית.
נשים שזקוקות לחזה גדולים מסיבות מקצועיות, כמו דוגמניות, זונות ושחקניות פורנו.

מה אפשר להשיג בניתוח הגדלת חזה?
להגדיל את נפח החזה במידה עד שתי מידות בחזיה.

באיזה גיל אפשר להתחיל?
אחרי גיל ההתבגרות, כשמבנה הגוף התייצב.
להבדיל מאיברים כמו האף למשל, שבסוף גיל ההתבגרות מגיע לגודלו הסופי, לחזה אין גודל סופי. זה לא אומר שהם ממשיכים לגדול, אבל זה כן אומר שגודלם ממשיך להשתנות במהלך החיים בעקבות הריונות, לידות ושינויים הורמונליים.
אז למה כתבנו שהגיל שבו אפשר להתחיל הוא אחרי גיל ההתבגרות? בגלל שבדרך כלל גודלם של החזה בשלב הזה יהיה נכון גם לעשר השנים הבאות (בתנאי שעשר השנים האלה לא יהיו הריון ולידה).
על מספרים ואותיות
מידות של חזיות מופיעות בשילוב של אות ומספר: 85A, 36C וכו'.
האותיות אמורות לסמל את גודל הקאפ,המשקף את גודל השד, והמספרים אמורים לשקף את היקף בית החזה.
מספרים כמו 70, 75, 85 וכדומה מציינים את היקף בית החזה בס"מ. מספרים כמו 32, 36, 38 מציינים את היקף בית החזה באינצ'ים, לפי השיטה האמריקנית.

חשוב לדעת שיש קשר הדוק מאוד בין שני הנתונים האלה: גודל הקאפ תלוי בהיקף החזה. כלומר, את יכולה להיות צרה בהיקף (70) עם חזה בגודל C. אבל אם היקף החזה יגדל (80-85) וגודל השד לא ישתנה, תרדי לקאפ B או A.
איך מגדילים את החזה?
בעזרת החדרה של שתלים, בגודל הרצוי והמתאים.

ממה עשויים השתלים?
מסיליקון, או בשמו המדעי: די-מתיל-סיאלוקסן, שהוא פולימר המבוסס על אטום הצורן. הסיליקון מופיע בצורות שונות - חומר מימי, "שומני", ג'ל, ומוצק – תכונה שמאפשרת להשתמש בו למטרות שונות בטכנולוגיה וברפואה. למשל: כל המזרקים מצופים מבפנים בשכבת סיליקון דקה, קוצבי-הלב עטופים בסיליקון, יש פרקים מלאכותיים שעשויים מסיליקון, יש שתלים לפנים וגידים מלאכותיים שעשויים מסיליקון, ויש תרופות שמכילות סיליקון. בכירורגיה פלסטית משתמשים בשתלי סיליקון מתחילת שנות השישים, ובארה"ב יש היום למעלה משני מיליון נשים שעברו השתלת סיליקון בחזה.
סיליקון – אשם או זכאי?
בתחילת שנות ה - 90 רבו השמועות על הסיבוכים הרפואיים שגורם הסיליקון.
כתוצאה מכך החליט מינהל המזון והתרופות הפדראלי בארצות הברית (FDA) להפסיק את השימוש בסיליקון ג'ל להשתלות בחזה (אבל התיר את השימוש בו לשיחזור שד אחרי גידולים ממאירים). לצרכים קוסמטיים, הותר השימוש רק במעטפת סיליקון שבתוכה מי מלח פיזיולוגיים.

מאז ועד היום בוצעו מחקרים רבים והתמנו ועדות רבות שבדקו את אמיתות ההאשמות נגד הסיליקון:

משרד הבריאות הישראלי קיבל כבר ב- 1993 המלצה של ועדת רופאים שהחליטה שאין קשר בין סיליקון לבין סרטן בשד או מחלות אחרות. בית-המשפט הפדראלי בארה"ב הקים ועדה שחקרה במשך שנתיים את הנושא. בינואר 1999 החליטה הועדה שאין קשר בין סיליקון לסרטן או למחלות אחרות. למסקנה דומה הגיעה גם ועדה של בית הנבחרים האמריקאי וועדה של הארגון האמריקאי לרפואה פנימית.
איזו צורה של סיליקון היא הטובה ביותר לשתלים לחזה?
התשובה לשאלה הזו היא דיי חד משמעית: סיליקון ג'ל נותן תוצאה טובה יותר מבחינה קוסמטית, בעיקר בגלל שנפחו נשאר קבוע ובגלל שבמישוש התחושה שלו דומה יותר לזו של רקמה הטבעית.

נפחו של שתל העשוי ממעטפת סיליקון שמכילה מי-מלח עלול להשתנות, וגם המעטפת עצמה עלולה להיקרע. במקרה כזה מי המלח ייספגו אמנם בגוף, אבל השד החדש פשוט ייעלם.

בשנים האחרונות נכנס לשימוש שתל העשוי מקוהסיב ג'ל, סוג של סיליקון שהפולימר שלו בנוי בצורה שונה. שתל הקוהסיב ג'ל הוא קצת יותר קשה, ויתרונו הוא בכך שהוא

לא רק נוטה לשמור על הצורה שלו, אלא שגם כשהשתל נקרע, רוב הסיכויים הם שהסיליקון יישאר במקומו ולא יתפזר. חסרונו של הקוהסיב ג'ל הוא בכך שנכון להיום יש איתו ניסיון קצר (כ - 5 שנים).
פרט לאלה, קיימים סוגים נוספים של שתלים שמכילים חומרים אחרים, כמו שמן סויה – שהוצא משימוש בגלל חשד להיותו מסרטן, שמן בוטנים, הידרוג'ל ועוד. לאף אחד מהחומרים האלה אין יתרון משמעותי על הסיליקון ג'ל, וכולם עטופים בשכבת סיליקון .

איך נראה שתל?
רוב השתלים מופיעים בצורה המזכירה חצי כדור שהוא לא מלא לגמרי, וקצת רפוי.
כיום קיימים בשוק שתלים חדשים בעלי מלאות יתר ((over filled שהם גם בולטים יותר וגם קצת קשים יותר.

שתלים העשויים מסיליקון הקוהסיב ג'ל הם קצת קשים יותר, ויש ביניהם גם שתלים "אנטומיים". כלומר, כאלה שהם קצת עגולים, ומהצד הם נראים כמו טיפה. נשמע עדיף? לא בדיוק. מסתבר שהשתלים לא תמיד נשארים בגוף בכיוונים שבהם הוכנסו אליו אלא נוטים להסתובב, ושתל אנטומי שמסתובב מעוות את צורתו של השד.

מה גודלם של השתלים הקיימים?
גודל השתלים המצוי על המדף נע בין 75 ל- 800 סמ"ק. שתלים בגדלים שחורגים מהנפחים האלה יש להזמין במיוחד, ומחירם עולה בהתאם. בעניין זה חשוב לדעת שהכנסת שתלים גדולים במיוחד תגרום לצניחה מוקדמת יותר של החזה בגלל משקלם הרב של השתלים.
מבירה עמיקתא לאיגרא רמה
נשים השואפות להגדיל את החזה למימדים גדולים במיוחד – למשל מ-A ל- D או מ - B ל- DD – לא יכולות להשתמש בשתלי סיליקון רגילים, בעיקר בגלל שעור החזה שיש להן לא מספיק כדי לכסות את הנפח שהן רוצות להשיג.

במקרים כאלה יש צורך להכניס מותחן רקמה לתוך השד, להגדיל בהדרגה את נפחו עד לקבלת שד בגודל הרצוי, ורק אז להזמין באופן מיוחד שתל מתאים.
האם צריך להחליף את שתלי הסיליקון אחת לכמה שנים?
לא. מעטפות הסיליקון החדשות יציבות, ואם לא מתעוררות בעיות כמו התקשות או איבוד צורת השד בגלל קרע המעטפת, אין כל צורך להחליף את הסיליקון.
חברות הסיליקון, שאין להן נתונים על מה קורה לסיליקון אחרי 50 שנים (כמו בעוד הרבה חידושים ברפואה), ממליצות לבדוק את הסיליקון פעם בשנה באופן ידני, ולשקול להחליף אותו אחרי 10-15 שנים.
אחריות
חשוב מאוד להקפיד לקבל מהפלסטיקאי רישום מדויק של גודל השתל, סוג השתל ושם היצרן כדי שניתן יהיה להחליף את השתל במידת הצורך. כמו כן יש לשמור על אחריות היצרן.
Share by: