הקטנת חזה

הקטנת חזה
ההחלטה על הקטנת חזה לא נובעת רק משיקולים אסתטיים. לבעלות חזה קטן נראים חזה גדולים כמו התגשמות של פנטזיה טובה, אבל מסתבר שגם יותר מדי טוב זה לא טוב. חזה גדולים יכולים לגרום ללא מעט בעיות: כאבי גב וצוואר, הופעת חריצים עמוקים כתוצאה מלחץ מתמשך של כתפיות החזיה בכתפיים, דלקת ופטרת מתחת לקפל התת-שדי, וגם הפרעה חברתית קשה, מלווה בחרדה ובושה, שלא לדבר על הקושי בהתאמת בגדים ובפעילות ספורטיבית.

במצבים אלה ניתן לקבל אישור של רוב קופות החולים ולבצע את הניתוח על חשבון הקופה בבית חולים ציבורי.

איזה שד נחשב גדול?
על פי הגדרות רוב קופות החולים, שד גדול הוא שד שיש להוריד ממנו כ- 750 גרם כדי להשיג שד שמתאים לגוף האישה. בארצות הברית מוגדר שד גדול ככזה שיש להוריד ממנו 500 גרם.

מה אפשר להשיג בניתוח?
קודם כל חזה בגודל הרצוי, המתאימים יותר למבנה הגוף. כמו כן אפשר לצפות לירידה בכאבי הגב ובשאר התסמינים הקשורים לחזה גדולים, וקל יותר להשתתף בפעילות ספורטיבית. נשים שסבלו מחרדות, בושה וחוסר רצון לקחת חלק בפעילויות חברתיות מדווחות על בטחון עצמי ודימוי עצמי משופרים.

מה חשוב לדעת לפני הניתוח?
שניתוח כזה משאיר צלקות על גבי החזה עצמם. לכן, בפגישה עם הרופא יש לשים לב להסברים על מיקום הצלקות אחרי הניתוח.

איך יודע הרופא איפה וכמה לחתוך?
עוד לפני הניתוח, במהלך הפגישה המקדימה, יבדוק המנתח את החזה – בדיקה המתבצעת בעמידה. הוא יעריך את גודל השד, את מידת הצניחה שלו ואת גודל העטרה, שהיא העיגול החום-ורוד המקיף את הפיטמה. בדרך כלל בחזה גדולים העטרה גדולה מאוד ויש להקטין אותה כחלק מהקטנת השד. אחרי הבדיקה, ובהתאם לתוצאותיה, כדאי ומומלץ לסכם עם הרופא על הגודל הרצוי. בניתוח להקטנת חזה אין אמנם אפשרות להתחייב לגודל מסוים, אבל ניתן בהחלט להגיע לגודל הקרוב לגודל הרצוי.

מה צריך לעשות לפני הניתוח?
לבדוק האם קיימים זיהומים בשד, בפטמה או מחת לקפל התת-שדי. אם ישנם כאלה יש צורך בטיפול מקומי כדי להקטין את הסיכוי לזיהום בניתוח. לבדוק, ידנית, האם יש גושים בשד. מעל גיל 40 מומלץ לבצע ממוגרפיה לפני הניתוח.

עוד על הקטנת חזה:
מדריך מקיף של ד"ר חיים קפלן על הקטנת חזה באתר Bello
חשוב

- במהלך הניתוח נכרתת רקמת שד, ויש להקפיד שהרקמה תשלח לבדיקה פתולוגית.

- אם את מעל גיל 40, חשוב שתעשי ממוגרפיה נוספת בין ארבעה לששה חודשים אחרי הניתוח, זאת כדי שבעתיד יוכלו להתייחס אליה בתור בסיס לאבחנות. הסיבה לכך היא שבמהלך הניתוח להקטנת חזה מופיעים אזורים של רקמת חיבור בשד, ועלולות להופיע ציסטות של נמק שומני והסתיידויות. הימצאותם של אלה עלולה להקשות על מתן תשובה נכונה בבדיקות ממוגרפיה עתידיות.
Share by: