הבדלים בין סוגי פילינג

הבדלים בין סוגי פילינג
האם אפשר להסיק שמה שיותר עמוק הוא גם יותר טוב?
לא בהכרח. ככל שהפילינג עמוק יותר כך הסיכון לכוויה בדרגה שלישית ולצלקות גבוה יותר.
חשוב לדעת את זה, כי בסופו של דבר אף אחת לא מתכוונת להיראות כמו "השרוף".

למה עושים פילינג?
כדי לשפר את מראה הפנים.

מה אפשר להשיג בעזרת פילינג?

מראה עור רענן יותר.
סילוק קמטים עדינים ושיפור במראה קמטים עמוקים.
סילוק "כתמי שמש", או כתמי פיגמנטציה אחרים.
סילוק תהליכים טרום סרטניים בעור.
תהליכים אלה, הנקראים בפי הרופאים סולאר קרטוזיס, נראים כמו פצעים שנוטים להתקלף, כמו כתמים חומים, כמו קרן או גבשושית.

האם פילינג יכול להוות תחליף לניתוח מתיחת פנים?
לא. הפילינג אמנם מקלף שכבות של עור, אך הוא אינו מסוגל לעשות את מה שעושה ניתוח מתיחת פנים: סילוק עודפי העור. במיוחד באזור הצוואר, לאורך קו הלסת ויצירת שינויים מבניים המתאימים לגיל צעיר יותר. לפעמים, בחודשים הראשונים אחרי פילינג, קורה שיש התכווצות מסויימת של עור הפנים (כמו זו שמתקבלת אחרי מסכה של חלבון ביצה), ואז נראים הפנים כאילו עברו מתיחת פנים קלה אלא שהתופעה הזו נעלמת בדרך כלל אחרי כ- 6 חודשים. פעמים רבות ממליצים הפלסטיקאים על ביצוע פילינג וניתוח למתיחת והרמת עור הפנים, המצח או העפעפיים. במקרים אלה הכוונה היא להשיג את שני האפקטים ביחד: גם לסלק את עודפי העור וגם לשפר את מראה העור שנשאר. בגלל עליה בשכיחות הסיבוכים לא רצוי לעשות פילינג בינוני או עמוק יחד עם הרמת פנים. ניתן בבטחון לעשות פילינג סביב הפה. או פילינג שטחי ביותר על כל הפנים. רצוי לעשות פילינג אחרי מתיחת פנים.

מה ההבדלים בין סוגי הפילינג?
את ההבדלים אפשר לחלק לשתי קבוצות עיקריות: בקבוצה אחת יהיו ההבדלים בעומק הפילינג (שטחי, בינוני, עמוק) ובקבוצה השניה יהיו ההבדלים באמצעי שבעזרתו מבצעים את התהליך (נוזל, לייזר, מחט חשמלית, שיוף). אנחנו בחרנו לסקור קודם כל את ההבדלים בין עומקי הפילינג, ובתוכם לפרט את האמצעים השונים שבעזרתם ניתן להגיע לפילינג בעומק הזה.
למה אי אפשר לעשות פילינג בצוואר?
בפנים, ורק בפנים, קיים מצב מיוחד של ריבוי בלוטת חלב, בלוטות זיעה וזקיקי שיער הנמצאים כולם בעומק הדרמיס (השכבה העמוקה של העור) ובהן ישנם גם תאים המסוגלים לחדש את תאי העור. אחרי סילוק השכבות החיצוניות של העור, התאים האלה בונים מחדש את העור.
בצוואר, כמו בכל שאר הגוף, אין ריכוז כל כך גבוה של הבלוטות האלה, ולכן חידוש העור אינו יעיל שם. פילינג עמוק בצוואר או באזורים אחרים של הגוף גורם להתפתחות רקמת צלקת ולא רקמת עור.
אז מה עושים? לובשים צווארוני גולף, עוברים ניתוח להרמת הפנים והצוואר, או לומדים לחיות עם מראה הצוואר בשלום.
עוד על פילינג:
מדריך מקיף של ד"ר חיים קפלן על פילינג באתר Bello
Share by: