פילינג בינוני

פילינג בינוני
פילינג בינוני
פילינג בינוני מרענן את מראה העור, משפר את מראה הקמטים העדינים ובעזרתו אפשר לסלק יותר כתמי פיגמנטציה מאשר בפילינג שטחי (שם זה קורה אחרי כמה טיפולים).

מה עושה הפילינג הבינוני?
כמו הפילינג השטחי וכמו הפילינג העמוק, גם הפילינג הבינוני עושה כוויה שבעקבותיה באים קילופים. ההבדלים נעוצים בעומק הכוויה, ובהתאם לכך במידת הקילוף הבאה אחריה. פילינג בינוני, כשמו כן הוא: יותר עמוק מהפילינג השטחי, פחות עמוק מהפילינג העמוק.

איך זה מתבצע?
להבדיל מהפילינג השטחי, שנעשה על ידי מריחה של קרם או נוזל, את הפילינג הבינוני והעמוק אפשר לבצע בכמה טכניקות: פילינג בינוני באמצעות חומצת TCA (Trichloro Acetic Acid).

בשיטה זו מבוצע הפילינג באמצעות מריחה של חומצה אצטית טריכלורית, בה ניתן להשתמש בריכוזים שבין 20% ל - 70%. עומק הפילינג המתקבל (בינוני או עמוק) תלוי באחוז הריכוז של החומר (יותר מרוכז, יותר עמוק) במספר המריחות שלו - שהן יותר שפשוף ממריחה - ובחוזק השפשוף. כן, כו, ממש כמו בניקוי השירותים: ככל שמשתמשים בחומר בעל ריכוז גבוה יותר, וככל שמשפשפים חזק יותר, כך האסלה נראית נקייה יותר.

פילינג בינוני באמצעות פנול
פנול הוא חומר כימי חזק (מצויין לניקוי שירותים) שמופיע בצורת נוזל וגורם בדרך כלל לפילינג עמוק. לצורך פילינג בינוני משתמשים בו בריכוזים נמוכים, או ביחד עם חומר נוסף בשםCroton Oil שמשמש להגברת פעילותו של הפנול.

איך עושים את זה?
בזהירות. הפנול גורם בדרך כלל לפילינג עמוק, זהו חומר שקשה לשלוט בו, ולכן דיי קשה להשתמש בו למטרות פילינג בינוני. ועוד דבר שכדאי לדעת מראש: יש לו ריח מאוד חריף. הטיפול מתבצע בשכיבה. הרופא מנקה את הפנים בעזרת מים וסבון, ואחר כך גם עם אלכוהול, והכל כדי לנקות את עור הפנים גם ממייק-אפ וגם מהשומן הטבעי שלו.
אחרי שהפנים נקיים לחלוטין, הרופא טובל קיו-טיפ (שמזכיר מקל לניקוי אזניים) בנוזל הפנול ומורח אותו על הפנים בשכבה דקה ואחידה. לסיום, מורח הרופא וזלין עהפנים הצרובים, כדי שהעור לא ירגיש נורא יבש, וזהו. אפשר ללכת.

מה מרגישים בזמן מריחת החומר?
צריבה. זה צורב מאוד? כן, זה צורב מאוד.

איך נראים אחרי פילינג?
ביציאה מהמרפאה תראי קצת אדומה. כמה שעות אחר כך, ובוודאי למחרת, תראי עוד יותר אדומה, וגם נפוחה. ככה זה ייראה בערך שבוע. הנפיחות תתחיל לרדת אחרי יומיים, עור הפנים יתייבש, יעלה גלד חום ויתחיל להתקלף.

כמה זמן אורך תהליך הריפוי ומה צריך לעשות במהלכו?
פילינג בינוני מקביל לכוויה בדרגה שניה, ומשך הריפוי שלו נמשך בין 5 ל- 10 ימים. במהלך הזמן הזה יש לנקות את הפנים פעם ביום במים וסבון - ולא בחומרים אחרים, בגלל שאחרי פילינג יש נטיה לתגובות אלרגיות וצריך להיזהר. פרט לניקוי היומי של הפנים יש להקפיד שהפנים יהיו מרוחות כל הזמן בווזלין.
חשוב!
אחרי פילינג בינוני, כל עוד הפנים אדומים או ורודים, יש להימנע לחלוטין מחשיפה לשמש. למה? כדי שלא יופיעו על פנייך כתמי פיגמנטציה כהם.

מה יתרונו של הפילינג הבינוני?
התהליך אינו דורש אישפוז ולכן ניתן לבצע אותו בקליניקה של הרופא והחסרונות? מוגבל ביכולתו לטפל בקמטים עמוקים ובשינויי פיגמנטציה עמוקים. פילינג בינוני באמצעות לייזר בעוצמה נמוכה (5-4 ואט) או בתבנית Feather touch.

מה עושה הלייזר?
גורם לכוויה מבוקרת בעומק הדרמיס העליון. העוצמה הנמוכה היא האחראית להיותו של הפילינג בינוני (ולא עמוק). תבנית ה- Feather touch מתייחסת לסוג הסריקה של המכשיר על העור.

איך זה מתבצע?
תחילת התהליך דומה לזה שמתבצע לפני פילינג באמצעות פנול: את שוכבת והרופא מנקה את פנייך במים, סבון ואלכוהול. אחר כך הוא מכוון את מכשיר הלייזר לעוצמה הרצויה - שנשארת קבועה לאורך כל התהליך - ועובר עם הזרוע של המכשיר על פנייך. בקצה הזרוע נמצאת מעין דיסקית עגולה, שקוטרה נע בין 5 ל- 11 מ"מ, דבר המחייב את הרופא לעבור על כל הפנים בשיטה של עיגול אחרי עיגול.

מה מרגישים בזמן התהליך?
כאבים, אלא אם כן זה נעשה בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית מספקת.

מה עושים בהמשך?
הרופא לוקח גאזה רטובה, מנקה את העור השרוף, מורח וזלין על הפנים, וזהו. אפשר ללכת הביתה.

מה יתרונו של פילינג בינוני באמצעות לייזר?
אין לו יתרונות מיוחדים על פני הפנול.

והחסרונות?
התהליך עצמו לוקח יותר זמן ועולה יותר כסף.
חשוב!
גם אחרי פילינג באמצעות לייזר חשוב להשתמש במסנני קרינה ולהימנע מחשיפה לשמש. למה? כדי שלא יופיעו על פנייך כתמי פיגמנטציה כהם.
עוד על פילינג בינוני:
מדריך מקיף של ד"ר חיים קפלן על פילינג בינוני באתר Bello
Share by: