סיבוכים אפשריים - פילינג

סיבוכים אפשריים פילינג
האם יש לפילינג עמוק תופעות לוואי?
כן. בעקבות פילינג עמוק מופיעים שינויי פיגמנטציה. הם מופיעים תמיד, אבל באופן זמני. בדרך כלל מופיעים כתמים כהים שניתן לטפל בהם בקלות. חשיפה לשמש, ו/או עור עשיר בפיגמנט כמו זה שיש לאנשים בעלי עיניים כהות ושיער כהה, עלולים לגרום להופעת כתמים כהים שאותם קשה יותר להסיר. במקרים כאלה יש צורך בטיפול משולב וארוך באמצעות חומרים מסוג הידרוקינון שמשולבים בחומרים כמו קלוגמן, Clear look, אזוטריקה ועוד.

כתמים בהירים
בניגוד להופעתם הבלתי נמנעת של כתמי פיגמנטציה כהים, עלול לקרות שלאחר מספר חודשים יופיעו על עור הפנים כתמים בהירים. כלומר, מקומות שבהם נעלם הפיגמנט. זוהי כבר לא תופעת לוואי אלא סיבוך, המופיע בשכיחות של עד 15%. זה קורה במיוחד אחרי פילינג עמוק שמבוצע באמצעות לייזר וחשוב לדעת שאין טיפול המסוגל להחזיר את הפיגמנט. הפתרון היחידי לכיסוי או טישטוש כתמים בהירים הוא שימוש קבוע במייק- אפ מתאים.

זיהום
במהלך תהליך הריפוי עלול להופיע זיהום, שיכול להיות זיהום חיידקי, פטרייתי או ויראלי. זיהום חיידקי מתאפיין בנקודות מוגלתיות (כמו חצ'קונים) או הופעת גלדים בצבע צהוב דבש. הטיפול הניתן לו הוא אנטיביוטי. זיהום פטרייתי מתבטא בהופעת אודם, נפיחות מקומית ובליטות קטנות, לבנות, על העור מתרפא. הטיפול הניתן לזיהום מסוג זה יכול להיות במשחות או בכדורים. זיהום ויראלי מופיע בדרך כלל בצורת הרפס, המתאפיין בשלב הראשון שלו על ידי שלפוחיות מלאות נוזל ובשלב השני בפצעונים קטנים. הטיפול בזיהום זה הוא בכדורים. בשלושת המקרים יש להתייעץ עם הרופא בהקדם ולטפל טיפול מתאים. טיפול לא מתאים או שלא ניתן בזמן עלול להעמיק את הפגיעה בעור ולגרום להופעת צלקות.

צלקות
כן, גם זה יכול לקרות אחרי פילינג עמוק. בצלקות ניתן לטפל על ידי זריקות סטרואידים וחבישות עם סיליקון. בדרך כלל הצלקות מתבהרות ומתמזגות עם העור תוך מספר חודשים עד שנה.
המלך עירום
הלייזר נחשב לתקווה הגדולה של הפילינג.
אבל, עם הזמן הסתבר שפילינג באמצעות לייזר פחות יעיל מפילינג עם פנול וגם גורם ליותר סיבוכים ממנו (יש בשוק תמיסות שונות שמכילות פנול). נכון להיום רוב הרופאים הפסיקו להשתמש בלייזר למטרות קילוף.
Share by: