לאחר טיפול פילינג

לאחר טיפול פילינג
מה מרגישים אחרי התהליך?
בשעה הראשונה אחרי פילינג באמצעות פנול עלולים להופיע כאבים. 4-3 שעות אחר כך אפשר ללכת הביתה. בטכניקות השיוף והלייזר אין כאבים אחרי.

איך תראי אחרי הטיפול?
אדומה מאוד. מיד אחרי הטיפול תתחיל להופיע נפיחות בפנים, והיא עוד עתידה להתגבר. הנפיחות בפנים מגיעה לשיאה אחרי יומיים, ואז ייראו פנייך כמו פני - ירח (לא צהובים, אבל בהחלט נפוחים ועגולים). השכבה החיצונית של הפנים תראה כמו גלד. הנפיחות והאודם אחרי יהיו מנת חלקך גם אחרי פילינג עמוק באמצעות לייזר או שיוף. בטכניקה זו לא יופיע אמנם גלד, אבל הפנים יראו כמו פצע שיפשוף, כולל דימום טיפתי.

כמה זמן נמשך תהליך הריפוי?
פילינג עמוק מקביל לכוויה מדרגה שניה עמוקה, ולכן מדובר בתקופת ריפוי ארוכה יחסית. הריפוי המיידי נמשך בין 12 ל- 14 ימים, ובמהלך הזמן הזה צריך להקפיד שהפנים יהיו מרוחים כל הזמן בווזלין. בגלל ריבוי ההפרשות הנוזליות מהפנים (כמו שקורה בדרך כלל בפצעי כוויה) כדאי לעשות קומפרסים של מים פיזיולוגיים (הנקראים גם saline, סליין) למשך מספר שעות ביום, כדי להרגיע את האזור המקולף ולייבש אותו. אחרי הקומפרס, חשוב למרוח שוב את הפנים בווזלין. פרט להפרשות תהיה לך הרגשה שהפנים מתוחים וצפודים, ואחרי מספר ימים יתחיל קילוף של העור. העור ה"חדש" יופיע בדרך כלל בגוון ורוד אדמדם.

חשוב שתדעי מראש שהריפוי לא יהיה אחיד. מאוד יכול להיות שבאיזורים אחדים של הפנים יהיה הריפוי מהיר יותר מאשר באיזורים אחרים. אין לך מה לדאוג: זה בסדר. הריפוי המישני, כלומר הזמן שחולף עד שהעור מפסיק להיות רגיש, יכול להימשך בין חודשיים לשלושה. צבעם האדום של הפנים יישאר כזה למשך מספר חודשים וניתן למרוח עליהם מייק-אפ. עם התקדמות תהליך הריפוי יופיעו גרד ויובש של העור. זה הזמן לעבור לטיפול בקרמים, במיוחד קרם לחות או Biafine, שאינם מכילים אלכוהול ומרגיעים את העור. עם תום תהליך הריפוי הפנים יהיו בצבע ורוד והעור יהיה מתוח יחסית. בשלב זה רצוי להתייעץ שוב עם הרופא, משום שיכול להיות שזה יהיה הזמן להתחיל לטפל בעור ולמנוע הופעה של סיבוכים של פיגמנטציה (הופעת כתמים חומים). הטיפול הניתן בדרך כלל כדי למנוע פיגמנטציה הוא מריחה של משחות המכילות סטרואידים. מטרת השימוש במשחות האלה היא להקטין את התהליך הדלקתי, שהוא חלק בלתי נפרד מכל ריפוי נורמלי. הבעיה היא שבפנים, עלול התהליך הדלקתי לגרום לגירוי של התאים יוצרי הפיגמנט ולהופעה של כתמים חומים. לכן, אחרי מספר ימים של טיפול בסטרואידים, יש לעבור לטיפול בחומרים המסלקים פיגמנטים. בדרך כלל מדובר בחומרים המכילים הידרוקינון ורטין איי. בחומרים האלה יש להשתמש מידי ערב במשך מספר חודשים. במהלך תקופת הריפוי יש להקפיד על מעקב וביצוע הוראות הרופא כדי להקטין את הסיבוכים. ועוד דבר שצריך לדעת: לאחר פילינג עמוק יש לעיתים ירידה בכמות הפיגמנט בפנים. כלומר, הפנים יהפכו בהירים יותר, כאילו שמת מייק-אפ לא מתאים. 
חשוב במיוחד
אחרי פילינג עמוק יש להימנע מחשיפה לשמש. בשעות היום יש למרוח על הפנים מסנן קרינה היפואלרגני בעל מקדם הגנה 30 ומעלה. יש לחזור ולמרוח את הפנים מספר פעמים ביום. חשיפה לשמש תגביר את הנטיה להופעת כתמים.
Share by: