לפני ניתוח מתיחת פנים

לפני ניתוח מתיחת פנים
מה צריך להיפגש עם רופא כללי לפני הניתוח?
כדי לחסוך כסף. לא כסף גדול אמנם, אבל למה לא לעשות את הבדיקות הנידרשות על חשבון קופת חולים?
לפני מתיחת פנים צריך לעבור בדיקה גופנית כללית. אם אין בעיות מיוחדות, מספיק שהפלסטיקאי והמרדים יבדקו אותך. בנוסף לבדיקה הגופנית צריך לעבור בדיקות בדיקות דם (ספירת דם, ביוכימיה, זמן דמם וקרישה) ואם את מעל גיל 45 יהיה עלייך לעבור גם צילום חזה ובדיקת א.ק.ג.
את אלה את יכולה לבקש מרופא המשפחה שלך.
חשוב לדווח למנתח ולמרדים על נטייה לדמם, בעיות של יתר לחץ דם, סוכרת, מחלות כבד וכליה, בעיות קשות בעמוד השידרה, בעיות במערכת החיסונית, בעיות קודמות בהרדמה מקומית או כללית, מחלות לב והפרעות בקצב הלב. כל אלה הם נתונים חשובים בשיקול דעתם של המרדים והמנתח.

מה צריך לעשות לפני הניתוח?
חשוב להפסיק נטילת אספירין או חומרים אחרים המכילים סליציליק אסיד (חומצה סליצילית). בין אלה נמצאים כדורים כמו: קרטיה, מיקרופירין, רונאל, אלקה סלצר, אדוויל- שכולל- אספירין ודומיהם. את נטילתם של הכדורים המכילים חומצה סליצילית חשוב להפסיק לפחות שבועיים לפני הניתוח.
למה? בגלל שהחומר הזה, החומצה הסליצילית, לא מאפשר לדם להיקרש טוב וגורם לנטייה לדמם. זוהי הסיבה שכדורים מסוג זה טובים לטיפול במקרים של התקף לב אבל לא לפני מתיחת פנים. בגלל אותה סיבה רצוי להפסיק גם נטילה של ויטמין E. הוא אמנם נוגד חימצון, ולכן בדרך כלל טוב לעור הפנים, אבל גם הוא גורם לנטייה לדמם.
טיפים ללפני הניתוח
תצבעי. לא, לא באופן מיוחד. אבל, אם את כן צובעת את שערך על בסיס קבוע, זה הזמן "לעשות שורשים" כי אחר כך לא תוכלי לעשות זאת למשך ארבעה–ששה שבועות.
תכיני לך בגדים שלא צריך ללבוש דרך הראש וזה כולל גם כותנות לילה וגם חולצות טריקו (אלא אם כן יש לה מחשוף V). אחרי הניתוח ראשך יהיה חבוש, וגם כשיסירו את התחבושות לא כדאי יהיה לטלטל, להניע או אפילו לגעת בו אם לא ממש מוכרחים.
מה לגבי עישון?
גם אותו צריך להפסיק.
המשפט הזה נכון בכלל, ולפני ניתוח פלסטי בפרט. הניקוטין הוא חומר שמכווץ כלי דם, ואילו במהלך הניתוח - ובוודאי אחריו, כשהעור נמתח עד כמה שאפשר ומותר - יש צורך באספקה של דם לכל מקום. הניקוטין, המכווץ את כלי הדם ומפריע לאספקת הדם, מגביר את הסיכון להיווצרות נמק בעור. ואם זה לא מספיק, אז גם חד תחמוצת הפחמן, שנוצר בעישון, נקשר לכדוריות האדומות ומפריע לאספקת הדם לרקמות.
לכן, גם אם אינך יכולה או אינך מתכוונת להיגמל מהסיגריות לגמרי, חשוב מאוד שתפסיקי לעשן כ-10 ימים לפני הניתוח ו-7 ימים אחריו.

מה צריך לעשות ביום הניתוח עצמו?
לחפוף את הראש פעם או פעמיים.
לא למרוח על הפנים לא קרם ולא איפור.
לצום כ- 6 שעות לפני הניתוח. הכוונה היא לצום מלא, כולל שתיה.
Share by: