ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים
אפשר לקרוץ איתן, אפשר לעפעף איתן, אפשר לאפר אותן - לעפעפיים מסתבר, יש תפקיד מרכזי בשפת הגוף בגלל ובמשחק החיזור האנושי בפרט.
אז נכון שהקריצה היא לפעמים רק עניין של הומור, והעיפעוף יכול להיות פשוט סוג של טכניקה שנועדה להוציא משהו מהעין, אבל לצלליות יש רק תפקיד אחד: לקשט, שזה בעברית פשוט למצוא חן.
נשים רבות חושבות שבזה מסתכם תפקידן של העפעפיים, ולא כך הוא.

מה עושים העפעפיים ומה עושה להם הגיל?
תפקידם של העפעפיים הוא לשמור להגן על העיניים ולאפשר לנו לעצום אותן.
העפעפיים הם בדרך כלל הראשונים להסגיר את התקדמות הגיל. עם הזמן יכולות להופיע בעפעפיים חמש תופעות שונות: עודף עור, "שקיות", קמטים מסביב לעיניים, צניחה של הזווית החיצונית של העין ושקעים מתחת לעפעף התחתון. לא כל התופעות חייבות להופיע.

האם עודף עור מופיע רק בעפעף העליון ואילו ה"שקיות" רק בעפעף התחתון?
לא. עודף עור יכול להיווצר בשני העפעפיים. העודף הזה נראה כמו קפלים לרוחב העין.
גם ה"שקיות", שהן בליטות של שומן ש"נדחפות" מכיוון ארובת העין כלפי חוץ, יכולות להופיע לא רק בעפעפיים התחתונים אלא גם בעליונים. המראה שיוצרות השקיות הוא של נפיחות סביב העין והן בולטות יותר בזמן עייפות.
ישנם אנשים שעבורם ה"שקיות" הן חלק מנטייתם הגנטית: ככה נראים אצלם במשפחה ואצלם אין לזה קשר לגיל. אצל שאר האנשים – שהם הרוב – זה קורה עם הגיל, ובדרך כלל ביחד: שקיות ועודף עור.
ועכשיו ניסוי:
עיצמי את עינייך, החזיקי את עור העפעף שלך בשתי אצבעות ומישכי קצת. מה שיהיה לך ביד זה עודף העור. למה קוראים לו "עודף"? משום שכדי לעצום את העיניים לא צריך כל כך הרבה עור.
עכשיו בואי נעבור ל"שקיות": עיצמי עין אחת, הניחי את אצבעך על גלגל העין העצומה ולחצי קלות. הבליטות הקטנות שיצוצו עם הלחיצה הקלה הן השקיות שלך.
באיזה גיל אפשר להתחיל?
כמו בניתוחים אחרים שנועדו לקבלת מראה פנים צעיר יותר, גם לגבי הניתוח הזה אין גיל "נכון" או "מתאים" לביצוע הניתוח.
ניתן לבצע את הניתוח בכל גיל בו מתעוררת בעיה או רצון הניתנים ליישום. זה יכול לקרות בגילאי העשרים, כשאז זה קורה בדרך כלל מסיבות גנטיות, או בכל גיל מאוחר יותר.

עוד על ניתוח עפעפיים:
מדריך מקיף של ד"ר חיים קפלן על ניתוח עפעפיים באתר Bello
Share by: